عیدی دادن کتاب

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: عیدی دادن کتاب به‌عنوان یک فرهنگ می تواند درجامعه فراگیر و نهادینه شود.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ' سید محمد حسینی' با بیان این مطلب افزود: برای توسعه فرهنگ کتابخوانی و افزایش سرانه مطالعه نیاز به تبلیغ و فرهنگ سازی داریم و عیدی دادن کتاب به یکدیگر می تواند در محقق شدن این مهم تاثیرگذار باشد.

وی افزود: با کمک رسانه ها و مطبوعات بویژه رسانه ملی می توان هدیه کتاب به عنوان عیدی را به یک فرهنگ با ارزش در جامعه ترویج کرد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه رمز و راز پیشرفت و موفقیت هرکشوری در سرانه مطالعه آن است، افزود: اگر آحاد مردم بویژه نوجوانان و جوانان با کتاب مانوس شوند بطور یقین شرایط بهتری را در کشور شاهد خواهیم بود.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی اظهار داشت: کسی که اهل مطالعه ،منطق و استدلال است بی جهت تحت تاثیر هیاهو و فضاسازیها قرار نمی گیرد و بینش عمیق تری نیز پیدا خواهد کرد و این فرد در رشته تخصصی خودش مطالعه کرده و قطعا می تواند فرد موثری برای جامعه باشد.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی خاطر نشان کرد: وزارت ارشاد به انحای گوناگون در معرفی کتب و اینکه کتاب در اختیار همگان قرار گیرد، تلاش مضاعفی را بعمل آورده و این روند را ادامه خواهد داد.
حسینی ایام نوروز را فرصت مغتنم و مناسبی برای همگان دانست تا با مطالعه و بهره گیری از کتاب ضمن انس گرفتن با این یار مهربان، شاهد افزایش سرانه مطالعه در کشور نیز باشیم.
عضو کابینه دولت دهم یاد آور شد؛ جمهوری اسلامی ایران در مقایسه با سایر کشورها در موضوع سرانه مطالعه از وضع بهتری برخوردار است که برای دستیابی به آرمانها و اهداف بلندتر کشور حتما باید در این زمینه تلاش گسترده تری نیز بعمل آید.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ابراز امیدواری کرد در این ایام که فراغت و فرصت بیشتری برای مطالعه کتاب وجود دارد مردم بویژه نوجوانان و جوانان در کنار دید و بازدیدها و مسافرتهای خود با مطالعه کتاب زمینه هرچه بیشتر مانوس شدن با آن را فراهم آورند و از این طریق به توسعه و افزایش سرانه مطالعه در کشور نیز بیافزایند.

 

/ 0 نظر / 17 بازدید